Kuşlar yuvalarına dönmeye başladı…
![](https://gundembizden.com/wp-content/uploads/2024/03/KarsGocmenKuslar4.jpg)
Zorlu kışın yaşandığı Kars’tan sıcak ülkelere göç eden kuşlar, son günlerde hava sıcaklığının artması ve buzların çözülmeye başlamasıyla şehre dönmeye başladı.
![](https://gundembizden.com/wp-content/uploads/2024/03/KarsGocmenKuslar3-1024x576.jpg)
Bu yıl kışın etkisini yoğunlaştırdığı dönemde hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Kars’ta, göller, sulak alanlar dereler donarken arazilerin de tamamı karla kaplandı.
![](https://gundembizden.com/wp-content/uploads/2024/03/KarsGocmenKuslar.jpg)
Kenarları çözülmeye başlayan Kars Barajı’na angıt, yeşilbaş ördek, sakarmeke ve karabataklar geldi. Bazı bölümleri halen buzla kaplı olan barajda yiyecek arayan kuşlar güzel görüntüler oluşturdu.
![](https://gundembizden.com/wp-content/uploads/2024/03/KarsBarajiKuslar.jpg)
Sarıkamış ilçesinde de karla kaplı buzları çözülen sulak alanlara gelen yaban kuşları yiyecek ararken görüntülendi.