Gürcistan’ın yeni Başbakanı İrakli Kobakhidze ve hükümeti, Meclis’ten güven oyu aldı

Gürcistan Parlamentosu Genel Kurulu, güven oylamasında Başbakan İrakli Kobahidze’ye ve hükümeti güven oyu alarak görevine başladı.

84 milletvekili yeni Başbakan Irakli Kobakhidze’yi ve hükümet yapısını desteklerken, 10 milletvekili aleyhte oy kullandı. 

Hükümetin yapısında tek bir değişiklik oldu, Juansher Burchuladze’nin yerine Irakli Chikovani Savunma Bakanı görevini üstlendi.

Diğer bakanlar yasama organı tarafından değiştirilmeden onaylandı: Gürcistan İçişleri Bakanı – Vakhtang Gomelauri; Gürcistan Adalet Bakanı – Rati Bregadze; Dışişleri Bakanı – Ilia Darchiashvili; Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı – Levan Davitashvili; Gürcistan Bölgesel Kalkınma ve Altyapı Bakanı Irakli Karseladze; Maliye Bakanı – Lasha Khutsishvili; Çevre Koruma ve Tarım Bakanı – Otar Shamugia; Gürcistan Kültür ve Spor Bakanı – Tea Tsulukiani; Eğitim Bakanı – Giorgi Amilakhvari, İşgal Altındaki Topraklarda Yerinden Edilmiş Kişiler, Çalışma, Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı – Zurab Azarashvili; Uzlaşma ve Sivil Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı – Thea Akhvlediani.