Göktaşından 40 bin euroluk çanta…

Fransız moda devi şirket, 55 bin yıl önce Fransa’nın güneyine düşen bir göktaşından ürettiği el çantasıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bir Fransız tasarımcı gerçek bir göktaşından yapılmış lüks bir el çantasını piyasaya sürdü. “Mini Meteorite Swipe Bag” adlı çanta Fransız moda markası Coperni tarafından üretildi ve 40 bin eurodan (830 bin lira) satışa çıkarıldı. 

Sınırlı sayıda üretilen ürün, 1968 yılında Fransa’nın güneyinde bulunan ve 55 bin yıl önce Dünya’ya düşen Ay taşı ve reçineden üretildi.

Şirketin internet sitesinde yapılan açıklamada, “Her parça özel olarak el işçiliğe üretildi. Bu nedenle şekli resimdekinden biraz farklı olabilir. Meteorit her sipariş için ayrı ayrı tedarik edilecek ve meteoritin Dünya’ya düştüğü yere bağlı olarak çeşitli yerlerden gelebilecektir.” ifadeleri kullanıldı. 

Öte yandan, çantanın göktaşından yapılmış olmasına rağmen 1,8 kilogram ağırlığında olduğunu ve ortalama bir el çantasına göre daha hafif olduğu kaydedildi. Çantada kullanılan  Ay taşının İtalya’da elle işlendiği ve İtalyan fabrika Semar tarafından çantaya monte edildiği aktarıldı.