Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’ye yüklendi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kilis mitinginde yaptığı açıklamada “Muhalefet siyasi ikbal uğruna her yola başvuruyor. İçi farklı, dışı farklı muhalefet anlayışı ile karşı karşıyayız. Para desteleriyle kule yapmak dışında icraatları yok.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Kilis, senin her halin güzel. Kilis’in gönlümüzde müstesna yeri vardır.

Her iki seçimde de çok kararlı şekilde bu kardeşinize sahip çıktığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Yol arkadaşlığımızı daha da güçlendirmiş olduk. Kilis’in bizden beklentilerinin farkındayız. Sizlere layık olmak için daha fazla çalışacak ter dökeceğiz. Eser ve hizmet üretmeye devam edeceğiz.

“ELİMİZİ DEPREM BÖLGESİNDEN HİÇ ÇEKMEDİK”

Kilis’te 33 kardeşimiz depremlerde hayatını kaybetti. Vefat eden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Elimizi deprem bölgesinden hiç çekmedik. 

Deprem ülkemizin en önemli meselesi. Deprem turistleri ise bölgeye şöyle bir uğrayıp enkazlar önünde poz verip gittiler. Kendilerine oy vermediler diye depremzedelerimize yapılan hakaretleri burada saymıyorum bile. Bu ahlaksızlıkları unutmayız, unutturmayız. 

Reklama harcadıkları meblağlar depreme ayırdıkları bütçeden katbekat daha fazla. Türkiye, asrın tabi afetlerinden birini yaşamamış gibi hareket ediyorlar. 

Her ay 15-20 bin civarında konut ve köy evini teslim edeceğiz. Yıl sonuna kadar 200 bin evi hak sahiplerine kavuşturmayı hedefliyoruz.

“KİLİSLİ DEPREMZEDELERİMİZE SADECE KİRA YARDIMI OLARAK 72 MİLYON LİRA ÖDEME YAPTIK”

Kilisli depremzedelerimize sadece kira yardımı olarak 72 milyon lira ödeme yaptık. Şehrimize 500 milyonun üzerinde kaynak aktardık. Bu zor günlerinde Kilis’in yanında olduğumuzu gösterdik. Kilis’i sahipsiz bırakmayacağız. 

Kilis, milli mücadelenin de kahraman şehirlerinden biridir. 

“MUHALEFET SİYASİ İKBAL UĞRUNA HER YOLA BAŞVURUYOR”

Tek bir gayemiz var o da Kilis’in kalkınmasıdır, refahının artmasıdır. Muhalefetin neler peşinde koştuğunu zaten sizler de biliyorsunuz. 

“HALKA TATMİN EDİCİ CEVAP VEREMEDİLER”

Onlar siyasi ikballeri uğruna her türlü gayrı meşru yola başvurmaktan çekinmiyorlar. Para desteleriyle kule yapmak dışında icraatları yok. Hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? CHP’ye bina alacaklarmış. Akıllı telefon teknolojisi henüz CHP’ye ulaşmamış. İşin kolayı varken zoru tercih etmişlerdir. 5-6 kişi saatlerce dolar-avro saymaya yetişemiyorlar. Paranın nereden geldiği ve nereye gittiği de belli değil. Halka tatmin edici cevap veremediler. 

Aslında kendisi hesap uzmanı olan Bay Kemal izah edebilirdi. Ama sesi soluğu çıkmıyor. Ne para işlerinde ne ittifak işlerinde bu sözlerine sadık kalırlar.

“İÇİ FARKLI, DIŞI FARKLI MUHALEFET ANLAYIŞI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Neyin karşılığında hangi ilçelerde adaylarını çektiklerinden, devşirme adaylarla ne yapmaya çalıştıklarından CHP’li pek çok yöneticinin de DEM’e oy verenlerin haberi yok. Doğan görünümlü şahin misali dışı farklı içi farklı bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız.

“KİLİS’E 21 YILDA TOPLAM 26 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK”

Hiçbir işi gizli saklı yapmadık. Meydanlarda verdiğimiz sözleri göreve geldiğinde unutanlardan olmadık. Kilis’e 21 yılda toplam 26 milyar lira yatırım yaptık. Kilis’in içme suyu problemini çözdük.