Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankırı’da konuştu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankırı’da yaptığı konuşmada “Ziya Paşa’nın güzel bir beyiti var. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz hizmet ve eser bırakıyoruz. Hedefimiz devler ligi” ifadesini kullandı.

Çankırı’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayine ilişkin yeni mesajlar verdi. “Gök vatanımızı artık KAAN ile koruyacağız.” diyen Erdoğan, “Donanmamızın amiral gemisi Anadolu’dan ardından daha büyük bir uçak gemisi yapmak için şu anda hazırlıklara başladık.” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın gündeminde CHP lideri Özel’in ‘darbe’ sözleri de vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankırı’da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Maşallah bugün Çankırı bir başka güzel. Gönüllerimizi buluşturan rabbime hamt ediyorum. Bu ne güzel bir manzara, bu ne güzel bir muhabbet. Gelirken arkadaşlar dedi ki ‘Bugün Çankırı bir başka’. O zaman ‘rakamı alın’ dedim. Ne kadar? Belki siz de şaşıracaksınız 45 bin. Yollardakiler hariç, sadece meydan.

Çankırı’da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Mevla dostluğumuzu, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Çankırı’ya olan şükran borcumuzu da ödemek istiyorum. Girdiğimiz tüm seçimlerde sizlerin güçlü desteğini, hayır duasını daima yanımızda hissettik. Çankırı bizi hiç yalnız bırakmadı. Rekor oy oranlarıyla davamıza, mücadelemize sahip çıktı.

MİNNET BORCUMUZU DAHA FAZLA ÇALIŞARAK ÖDEYECEĞİZ

Siz ne güzel insanlarsınız böyle. Rabbim hepinizden razı olsun. Hamdolsun, Çankırı’ya bugüne kadar mahcup olmadık, yine olmayacağız. Kentsel dönüşüm bizden, TOKİ bizden, fabrikalar da Başkan Hüseyin Bey’den. Tamam. Sizlerin bu halini gördükten sonra Cumhurbaşkanı olarak sizlerin yanındayım. Çankırı’ya olan minnet borcumuzu daha fazla çalışarak, ter dökerek ödeyeceğiz. Bunun için 31 Mart çok ama çok önemli. Sizlerden 31 Mart’ta bir kez daha destan yazmanızı bekliyorum. Mart ayının başından beri 23 farklı ilimizi ziyaret ettim. Yabancı misafirlerimizin yanı sıra şehit ailelerinden sağlık personelimize, şoförlerimizden vakıf ve derneklerimize her kesimden insanımızla kucaklaştık. Burada 45 bin kişi, Karabük’te de 40 bin kişi meydandaydı. 

ANKARA’DA TURGUT ALTINOK KARDEŞİMİZİ KAZANDIRACAĞIZ

Yarın Ankara, pazar günü İstanbul. Muhteşem mitinglerimizi yapacağız. Şehirlerimize kazandırdığımız eserleri ve yatırımların resmi açılışlarını gerçekleştirdik. Telefon diplomasisi ile bölgemizdeki krizlere ve savaşlara çözüm gerçekleştirmeye çalıştık. Ankara’da yarenler çok. Ankara’daki yarenleri Çankırılıları, benim Çankırılı kardeşlerim tek tek telefonla arayacaklar ve Ankara’da da Turgut Altınok kardeşimizi kazandıracağız. Mazlumlara el uzatmak, zalimlerin zulümlerine dur demek Gazze başta olmak üzere çalıştık, çalışıyoruz. 

GÜNDEMİMİZDE DEVLER LİGİ VAR

Bizim gündemimizde deprem bölgesi var. Bizim gündemimizde dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimiz var. Aziz milletimizi layıkıyla temsil etmek var. Bizim gündemimizde içinde bulunduğumuz asra Türk mührünü vurmak var. Bizim gündemimizde Türkiye’yi dünyanın devler ligine yükseltmek var. 

GÖK VATANIMIZI KAAN İLE KORUYACAĞIZ

Görüyorsunuz, savunma sanayiinde her gün yeni bir başarıya imza atıyoruz. Bir dönem toplu iğne üretemezken bugün kendi gemimizi, tankımızı, füzemizi, savaş uçağımızı imal eder hale geldik. KAAN’ın göğe süzülüşünü izlediniz değil mi?  Her türlü ambargoya rağmen 5. nesil savaş uçağımız KAAN ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Müzmin muhalifler kalorifer peteği diyerek başarıyı küçümsemeye çalıştı. KAAN dosta güven düşmana korku saldı. 2028’de KAAN’ı hava kuvvetlerimize teslim edeceğiz. Gök vatanımızı artık KAAN ile koruyacağız. İHA’larımızın başarılarını artık cümle alem biliyor. Dünyanın 50’ye yakın ülkesinde TB2’ler, AKINCI’lar, AKSUNGUR’lar kullanılıyor. Bölücü terör örgütü mensupları için artık hiçbir şey güvenli değil.

DURMAYACAĞIZ, YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Sınırlarımızın 300-350 kilometre ötesinde teröristleri tespite ediyor, hiç ummadıkları anda etkisiz hale getiriyoruz. Devletimize kast etmenin, vatan evlatlarına saldırmanın bedelini, bu katil sürülerine misliyle ödetiyoruz. Donanmamızın amiral gemisi Anadolu’dan ardından daha büyük bir uçak gemisi yapmak için şu anda hazırlıklara başladık. Savunma sanayinde tam bağımsız Türkiye hedefine ulaşıncaya kadar inşallah durmayacağız, yolumuza devam edeceğiz.

MUHALEFETİN DURUMU İÇLER ACISI

Biz Çankırı ile birlikte tüm Türkiye için canla başla çalışırken CHP’nin başını çektiği muhalefetin durumu ise içler acısı. Vizyon, proje, ufuk, eser, icraat desen zaten hak getire. Ziya Paşa’nın güzel bir beyiti var. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz hizmet ve eser bırakıyoruz.

MİLLETİM SİZİ SANDIKLARA GÖMECEK

Muhalefet bavullarla, çantalarla taşınan balya balya paralar dışında elle tutulur işleri yok. Dolarlar çantalarda, euro’lar çantalarda. Nereye kadar böyle gideceksiniz. 31 Mart’a kadar. 31 Mart’ta benim milletim sizi sandıklara gömecek. Bürolarda paralarla kule yapıyorlar. Açıkla deyince sağa sola saldırıyorlar. Bunlar değişim diye bir şey başlatmışlardı. Sonuç. Tam fiyasko oldu. Genel Başkan değişti ama CHP’nin darbeci kodlarında zerre dönüşüm olmadı.

CHP GENEL BAŞKANI DARBESEVER ÇIKTI

CHP’nin yeni Genel Başkanı, darbesever çıktı. Televizyonda gülerek darbenin faziletlerinden bahsediyor. Neymiş, belli yaşın altındakiler milli iradeye kast ederse bu Türkiye için iyiymiş. Kafaya bak ya. Bunların eski genel başkanının 15 Temmuz’da tankların arasından Bakırköy Belediyesi’ne gittiği akşamı hatırlıyorsunuz değil mi? Bay bay Kemal’e Ankara’da daire tuttular. Orada istirahat ediyor. Aklı başında, demokrasiyi özümsemiş genel başkanlar böyle şeyler söylemez.

TÜRKİYE’DE DARBELER DÖNEMİ KAPANDI

Dünyanın hiçbir medeni ülkesinde ekranlarda darbe güzellemesi yapan genel başkana rastlayamazsınız. Sandıktan umutlarını her kestiklerinde buna sarılıyorlar. Özgür efendiye şu gerçeği hatırlamak istiyorum, Türkiye’de darbeler dönemi kapanmıştır. Her kim milletin iradesine kast ederse, karşısında bizi bulur. 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi 85 milyonu bulur.

ÖZGÜR EFENDİNİN ÖZÜR BORCU VAR

Siyasette değişim olacaksa bunun yolu darbe değil sandıktır. Özgür efendinin darbelerde acı çekenler başta olmak üzere tüm Türkiye’ye bir özür borcu vardır. Kendisinin çıkıp istismar ettiği gençlerden özür dilemelidir. Demokrasi adına biz bunun takipçisi olacağız. Buna hak ettiği dersi milletimizin sandıkta vereceğine inanıyorum.