Bakanlıktan sıkı gıda denetimi…

Tarım ve Orman Bakanlığı, Ramazan ayına yönelik ülke genelindeki denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerin yapıldığı kentlerinden biri de başkent Ankara’ydı. Kentteki alışveriş merkezlerinde ‘açık olarak’ satılan ürünlere yönelik yapılan çalışma sonucu, izinsiz olarak yöresel ürün adı altında satılan etiketsiz sucuk, peynir ve tereyağlarına el konuldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye genelinde Ramazan ayına yönelik denetimlerine hız kazandırdı. Ülke genelinde 7 bin 500 gıda, sahada denetlenirken, uygunsuz gıda satışı yapan işletmelere idari para cezası verildi.

Başkentte ise Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri kentteki alışveriş merkezlerinde ‘açık olarak’ satılan ürünlere yönelik çalışma başlattı. İzinsiz olarak gıda satışı yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, etiketsiz satılan toplam 717 kilogram sucuk, 332 kilogram peynir ve 308 kilogram tereyağına el koydu. 

Etiketli satışa sunulan zeytinyağı ve tereyağlarından ise numuneler alındı. Denetimler sonucu işletmelere idari para cezası uygulandı.