Antalya Muhittin Böcek’e sahip çıkacak mı?

CHP Kendi Seçmenine Güvenmiyor mu?

Antalya Belediye Başkanı adaylarına kilitlenmiş durumda bir yanda Kepez’de rüştünü ispatlamış özü sözü bir anlayışla hizmet etmiş sadece Kepez bölgesinde değil bütün Antalya’nın takdirini almış Hakan Tütüncü var. Bir yanda da CHP’nin DEM’lilere kırmızı halı serip oy için dirsek temasına rağmen Muhittin Böcek gerçeği var. Dem eş başkanı çıkıp “ bize salon vermeyene oy moy yok” diyebildi. Bu durum da CHP seçmeni kendini sorguluyor; “biz Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyetin bölünmez bütünlüğü için CHP, diyoruz. Askerimize kurşun sıkanlara saygı duruşunda bulunan DEM’liler bize kafa tutuyor. Nasıl bir siyaset dönüyor?”

Muhittin Böcek bırakın salonu mezar yeri dahi vermezken bu Dem’lilere, Kepez’de bulunan bir düğün salonu kapılarını açıyor.
Bu ülkede yaşayan herkes Muhittin Böcek kadar delikanlı olsa ülkede bir daha ne 15 Temmuz yaşanır ne de askerimize kurşun sıkanları alkışlayanların söz hakkı olurdu. Hatta siyaset yasağı getirilirdi.
Nasıl dolaplar dönüyor? Nasıl bir çarkın içinde bu siyasiler?
Bize düşen uyanık olmak tuzaklara düşmemek. Artık herkes rengini açık etmek zorunda çünkü bu perde arkasında verilen oyların mahremiyeti kalmadı. Ya askerinin yanındasın ya da değilsin ülkede yapılan siyaset bizi bu noktaya getirdi.
CHP artık Kılıçdaroğlu’nu bile mumla arar.
Ve Antalya Muhittin Böcek’e sahip çıkmalı. Muhittin Böcek yıllarca bu şehire hizmet etti şimdi vefa zamanı.