A Milli Takım’ın Uluslar Ligi’ndeki rakipleri belli oldu…

UEFA Uluslar Ligi’ndeki rakiplerimiz belli oldu.

4. Grup’ta yer alan A Milli Takımımız; Galler, İzlanda ve Karadağ ile mücadele edecek.

A Milli Takımımız’ın B Ligi’nde mücadele edeceği 2024/25 UEFA Uluslar Ligi kuraları Fransa’nın başkenti Paris’te çekildi.

Maison de la Mutualité Konferans Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı kura çekimine; Ay-Yıldızlı ekibimiz 4. torbadan katıldı. Türkiye; B Ligi 4. Grup’ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti.

Grup aşaması 5-10 Eylül’de oynanacak karşılaşmalarla başlayacak UEFA Uluslar Ligi’nde yarı final maçları 4-5 Haziran 2025’te, final ve üçüncülük maçları ise 8 Haziran 2025’te gerçekleştirilecek.

B Ligi’nde gruplar şu şekilde:
1. Grup: Çekya, Ukrayna, Arnavutluk, Gürcistan
2. Grup: İngiltere, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti, Yunanistan
3. Grup: Avusturya, Norveç, Slovenya, Kazakistan

Çift devreli lig usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından, B liginde gruplarını ilk sırada tamamlayacak takımlar, A Ligi’ne yükselecek. Gruplarında son sırada yer alacak takımlar ise C Ligi’ne düşecek.
Lig çıkacak ve düşecek diğer takımları belirlemek için ise lig aşamasının ardından play-off karşılaşmaları oynanacak. A liginde gruplarını üçüncü sırada tamamlayan takımlar, B liginde gruplarını ikinci bitiren ekiplerle; B liginde gruplarını üçüncü sırada tamamlayan takımlar, C liginde gruplarını ikinci bitiren ekiplerle kura çekimiyle eşleştirilecek.